Home » Новини » 90 минути за гръцкия език / 90 λεπτά για την Ελληνική γλώσσα

90 минути за гръцкия език / 90 λεπτά για την Ελληνική γλώσσα

Посолството на Република Гърция в България и специалност Новогръцка филология в СУ „Св. Климент Охридски” имат удоволствието да Ви поканят на събитие, посветено на Световния ден на гръцкия език, което ще се проведе в петък, 28-и февруари 2020 г., от 18.30 ч. в Новата конферентна зала в Ректората на СУ (ет. 3, вход откъм ул. „Св. Климент Охридски”/ул. „Шипка”] с участието на преподаватели и студенти от специалността.

Програмата на събитието включва тържествени слова на Техни Превъзходителства посланиците на Република Гърция и Република Кипър в София и две презентации на преподаватели от специалност Новогръцка филология:

• Доц. дфн Борис Вунчев: „Семантични и синтактични (не)съответствия в двойки гръцки и български поговорки”
  • Ас. Анна Лазарова: „Гръцкият език през очите (и ушите) на българите”.

В края на вечерта студентите от Новогръцка филология в СУ ще представят откъс от комедията на Димитриос Визандиос „Вавилония“.

Събитието е в рамките на семинар „Новогръцка работилница/Νεοελληνικόν Εργαστήριον” на специалност Новогръцка филология.

Студентите от специалност Новогръцка филология представят „Вавилония” от Димитриос Визандиос. Фотоси: Ангелика Радева

Στιγμιότυπα από τη φοιτητική παράσταση „Βαβυλωνία“ του Δημ. Βυζάντιου. Φωτογραφίες: Angelika Radeva

Отзиви за нашето събитие

БНР / Радио България: Το τμήμα Νεοελληνικής Φιλολογίας του Πανεπιστημίου της Σόφιας γιόρτασε την Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας