Home » Новини » Резултати от Шестнадесетия студентски конкурс по превод на новогръцка поезия и проза

2015 г.

БАКАЛАВРИ

Проза

Първа награда – Марта Найденова (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Новогръцка филология)

Втора награда – Дора Савова (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. История)

Трета награда – Калина Гурмева (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Новогръцка филология)

Поезия

Втора награда – Дора Савова (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. История)

Трета награда – не се присъжда

Поощрителни награди – Екатерина Даскалова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Балканистика),

Георги Дикин (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Балканистика)

МАГИСТРИ

Проза

Първа награда – Иван Мирчевски (СУ „Св. Кл. Охридски”, Магистърска програма „Езикознание и превод“)

Втора награда – не се присъжда

Трета награда – Таня Младенова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Български език и новогръцки език)

Поезия

Първа награда – не се присъжда

Втора награда – Таня Младенова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Български език и новогръцки език)

Трета награда – не се присъжда

Поощрителни награди – Магдалена Лазарова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Балканистика)

Дора Савова (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. История)

Времето и мястото на връчването на наградите ще бъдат съобщени допълнително.

Победителите бяха излъчени от комисия в състав: Атанас Сугарев (Сдружение на преводачите), Стойна Пороманска,  Драгомира Вълчева, Екатерина Григорова, Мария Христова, Нели Методиева.