Home » Новини » Конкурс за студентска мобилност „Еразъм+”

Конкурс за студентска мобилност „Еразъм+”

Драги колеги,

Съобщаваме ви, че конкурсът за осъществяване на студентска мобилност по програма „Еразъм+” през учебната 2015–2016 година ще се проведе на 16.03.2015 г. (понеделник) от 15:00 часа в каб. 183.

Необходими документи и условия за участие

• Кандидатства се с мотивационно писмо и уверение за успех от целия досегашен курс на обучение. Документите се подават в канцеларията на Катедрата по класическа филология (183 каб.).
  • Кандидатите трябва да са завършили поне първи курс.
  • Студенти, които през 2015–2016 г. ще бъдат в четвърти курс, могат да осъществят мобилност само през зимния семестър.
  • Кандидатите трябва да имат минимален успех от целия досегашен курс на обучение най-малко Много добър (4,50).
  • Кандидатите не трябва да имат невзети изпити от предходните години.

Напомняме Ви, че специалност Новогръцка филология има сключени договори по програма „Еразъм+” със следните университети: Университет на Патра (3 мобилности), Тракийски университет „Демокрит” (Комотини; 3 съвместни мобилности със специалност Класическа филология). По технически причини до настоящия момент няма яснота дали ще имаме възможност да осигурим повече от една мобилност за Солунския университет „Аристотел”.

За допълнителна информация:

гл. ас. д-р Драгомира Вълчева.