Home » Новини » Резултати от конкурса по превод

Резултати от конкурса по превод

РЕЗУЛТАТИ ОТ ПЕТНАДЕСЕТИЯ СТУДЕНТСКИ КОНКУРС

ПО ПРЕВОД НА НОВОГРЪЦКА ПОЕЗИЯ И ПРОЗА

(2014 г.)

БАКАЛАВРИ

Проза

Първа награда –не се присъжда

Втора награда – не се присъжда

Трета награда – Таня Младенова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Български език и новогръцки език)

Поезия

Първа награда – Дора Савова (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. История)

Втора награда – Александра Стоянова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Балканистика)

Трета награда – Полина Малинова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Балканистика)

МАГИСТРИ

Проза

Първа награда – Илия Поповски (СУ „Св. Кл. Охридски”, Магистърска програма „Литературознание“)

Втора награда – Таня Младенова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Български език и новогръцки език)

Трета награда – Венета Шонева (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Балканистика)

Поезия

Първа награда – не се присъжда

Втора награда – Петра-Мария Илиева (Университет на Съри, Великобритания), Венета Шонева (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Балканистика)

Трета награда – не се присъжда

Наградите ще бъдат връчени на 29.05.2014 г. от 12:00 часа в зала „Славейков” на Френския институт.

Победителите бяха излъчени от комисия в състав: Атанас Сугарев (Сдружение на преводачите), Стойна Пороманска, Драгомира Вълчева,  Екатерина Григорова, Мария Христова, Нели Методиева.