Home » Новини » Участие в преподавателска мобилност по програма „Erasmus” на доц. д-р Б. Вунчев

Участие в преподавателска мобилност по програма „Erasmus” на доц. д-р Б. Вунчев

Посещението на доц. д-р Борис Вунчев в Департамента по език, филология и култура на черноморските страни на Тракийския университет „Демокрит” в Комотини се осъществи в периода 04-11.05.2014 г.

Лекциите му се състояха на 06.05.2014 г. и 08.05.2014 г. Сред слушателите на лекциите освен множество студенти от бакалавърската и магистърската програма на Департамента бяха и преподаватели в специалността.

Освен лекционния курс с колегите доц. д-р Евангелия Томадаки и гл. ас. д-р Христина Марку бяха обсъдени следните въпроси:

1. Възможности за обучение на студенти от Департамента в магистърската програма „Езикознание и превод” на специалност новогръцка филология.
  2. Възможности за задълбочаване на научното сътрудничество между Департамента и Катедрата по класическа филология.
  3. Възможности за участие в съвместни проекти по програми с европейско съфинансиране.