Home » Новини » Лекция на проф. А. Кастринаки (27 май)

Лекция на проф. А. Кастринаки (27 май)

Проф. Ангела Кастринаки от Критския университет гостува в семинара „Новогръцка работилница” на специалност „Новогръцка филология“ по повод книгата си „Говорѝ, Пенелопа! Литературни метаморфози на митичната героиня в Гърция и в Западния свят от XIX век до наши дни“ [Καστρινάκη, Αγγέλα, «Μίλα, Πηνελόπη! Λογοτεχνικές μεταμορφώσεις της μυθικής ηρωίδας στην Ελλάδα και τον Δυτικό κόσμο από τον 19ο αιώνα ώς τις μέρες μας», Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Κρήτης, 2023].

На 27-ми май (понеделник) от 18 часа в Заседателна зала 2 в Ректората на Софийския университет проф. Кастринаки ще изнесе публична лекция на гръцки език (с прожектиране на превод на български език) със заглавие „Митичната Пенелопа в междувоенния период: обвиненията на мъжете – отговорите на жените“, в която с примери от САЩ, Ирландия, Гърция и България ще коментира промените в западните нагласи към отношенията между мъжете и жените.