Home » Новини » Разрязване на новогодишната питка

Разрязване на новогодишната питка

Уважаеми колеги и съмишленици,

Драги студенти и възпитаници на специалност Новогръцка филология в Софийския университет,

Честита, здрава и успешна 2022 година! Нека опасностите и тревогите останат зад гърба ни, за да можем най-сетне спокойно да се завърнем в аудиториите и отново да се радваме на пълноценен и пъстър университетски живот!

Дойде времето и за нашето традиционно новогодишно тържество за разрязване на Васильовата пита (Κοπή της Βασιλόπιτας) по гръцки обичай, което за втора поредна година се налага да проведем … нетрадиционно online в платформата Zoom. Ще се радваме да видим всички ви – където и да се намирате по света – в петък, 21-ви януари, от 19 ч. в нашата Zoom-виртуална зала.

За да получите точните координати на срещата, ни пишете на annasl@uni-sofia.bg или се свържете с нас във Facebook.

Тъй като навлизаме в 30-тата си година за нас ще бъде особено удоволствие в неформалната част на тържеството ни да споделите свои спомени, свързани със специалността и/или приключения с новогръцкия език.

Добре сте ни дошли!