Home » Новини » Студентски стипендии „Навридис“

Студентски стипендии „Навридис“

На 18 декември в театралната зала Софийския университет за първи път бяха връчени стипендиите за студенти в специалност Новогръцка филология, учредени от гръцката адвокатска кантора „Евтимиос Г. Навридис и съдружници“ – Атина, Гърция. Носители на стипендиите за академичната 2017/2018 год. са четвъртокурсничките Мелина Христова и Михаела Иванова, определени с решение на Катедрения съвет на Катедрата по класическа филология. Г-н Евтимиос Навридис подари на отличените студенти и книги на големия гръцки писател Никос Казандзакис.

Негово Превъзходителство Посланикът на Република Гърция г-н Григориос Василоконстандакис и Ректорът на Софийския университет проф. Анастас Герджиков отправиха приветствия към наградените студенти. На тържеството присъстваха ръководителят на Катедрата по класическа филология доц. д-р Йоана Сиракова, ръководителят на специалност Новогръцка филология проф. Петя Янева, преподаватели и студенти.

Събитието е отразено и на страницата на Софийския университет