Home » Новини » Резултати от Осемнадесетия студентски конкурс по превод на новогръцка поезия и проза (2017 г.)

БАКАЛАВРИ

Проза

Първа награда – Мария Добрева (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Новогръцка филология)

Втора награда – Кристина Георева (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Балканистика)

Трета награда – Марияна Ангелиева (ЮЗУ „Неофит Рилски“, спец. Приложна лингвистика)

Поезия

Първа награда – Айлин Топлева (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Новогръцка филология)

Втора награда – Лора Апостолова (ПУ „Паисий Хилендарски”, спец. Български език и новогръцки език)

Трета награда – Мария Добрева (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Новогръцка филология)

Поощрителна награда – Димитър Стефанов (ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“, спец. Приложна лингвистика)

МАГИСТРИ

Проза

Първа награда – Марияна Ангелиева (ЮЗУ „Неофит Рилски“, спец. Приложна лингвистика)

Втора награда – Айлин Топлева (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Новогръцка филология)

Трета награда – Миглена Вельова (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Балканистика)

Поезия

Втора награда – не се присъжда

Трета награда – Айлин Топлева (СУ „Св. Климент Охридски”, спец. Новогръцка филология)

Наградите ще бъдат връчени на 22 май 2017 г., 12:00 часа, в Голямата зала на Френския институт (София, площад „Славейков“ № 3).

Победителите бяха излъчени от комисия в състав: Атанас Сугарев (Сдружение на преводачите), Стойна Пороманска,  Драгомира Вълчева, Мария Христова, Нели Попова