Home » Новини » Конкурс за студентска мобилност Еразъм+ 2016/2017 г.

Конкурс за студентска мобилност Еразъм+ 2016/2017 г.

Драги колеги,

Съобщаваме ви, че конкурсът за осъществяване на студентска мобилност по програма Еразъм+ през учебната 2016–2017 година ще се проведе на 21.03.2016 г. (понеделник) от 15:30 часа в каб. 183.

Специалност Новогръцка филология има сключени договори по програма Еразъм+ със следните университети:

• Университет на Патра – 3 мобилности, максимална продължителност 10 месеца;
  • Солунски университет „Аристотел” – 2 мобилности, максимална продължителност 9 месеца;
  • Тракийски университет „Демокрит”, Комотини – 3 съвместни мобилности със специалност Класическа филология, максимална продължителност 5 месеца.

Необходими документи

Кандидатства се с мотивационно писмо и уверение за успех от целия досегашен курс на обучение. От настоящата година документите ще се подават чрез електронната платформа https://erasmus.uni-sofia.bg/, след натискане на бутона за регистриране. За достъп до системата въведете потребителското име и паролата, които използвате в СУСИ. Системата ще бъде отворена за кандидатстване на 2 март 2016 г. и ще бъде затворена автоматично на 14 март 2016 г. в 12:00 часа.

Условия за участие

• Кандидатите трябва да са завършили поне първи курс.
  • Студенти, които през 2016–2017 г. ще бъдат в четвърти курс, могат да осъществят мобилност само през зимния семестър.
  • Кандидатите трябва да имат минимален успех от целия досегашен курс на обучение най-малко Много добър (4,50).
  • Кандидатите не трябва да имат невзети изпити от предходните години.

Допълнителна информация

На 2 март 2016 г. (сряда), 14:00 – 16:00 часа, в Аула магна ще се състои обща информационна среща за разясняване на програма Еразъм+ пред студенти и докторанти.

За повече информация можете да се обръщате към заместник-декана на ФКНФ по международното сътрудничество или към началника на отдел „Международна дейност и протокол“ (е-mail: socrates@admin.uni-sofia.bg). Новините за програмата са достъпни на сайта на Софийския университет, както и на адрес: http://www.hrdc.bg/.

Отговорник по Еразъм+ за специалност Новогръцка филология е д-р Драгомира Вълчева (dragomiraval@gmail.com, приемно време в петък, 16-18 часа, ауд. 176).