Home » Новини » Проф. д-р Стойна Пороманска бе удостоена с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Атинския университет

PoromanskaUniArthensDiplomaDoktorHonorisCausaПроф. д-р Стойна Пороманска, почетен професор на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, бе удостоена с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Департамент „Филология“ на Атинския университет на тържествена церемония в Голямата зала на университета на 27 ноември 2015 г.

Тържествената церемония бе открита със слово на ректора на Атинския университет проф. Мелетиос Димопулос. Научната дейност на проф. Пороманска бе представена от доц. Стаматия Куцулелу, преподавател в Департамент „Филология“.

След удостояването си с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Департамент „Филология“ на Атинския университет проф. Пороманска изнесе академично слово на тема „Гръцкият език като основа за духовен и културен диалог“ («Η ελληνική γλώσσα ως βάση πνευματικού-πολιτισμικού διαλόγου»).