Home » Новини » Конкурс за студентска мобилност „Еразъм+”

Конкурс за студентска мобилност „Еразъм+”

Драги колеги,

Съобщаваме Ви, че конкурсът за осъществяване на студентска мобилност по програма „Еразъм+” през учебната 2014–2015 година ще се проведе на 24.03.2014 г. (понеделник) от 14:30 часа в каб. 183.

Необходими документи и условия за участие

•  Кандидатства се с мотивационно писмо и уверение за успех от целия досегашен курс на обучение. Документите се подават в канцеларията на Катедрата по класическа филология (183 каб.).
  • Кандидатите трябва да са завършили поне първи курс.
  • Студенти, които през 2014–2015 г. ще бъдат в четвърти курс, могат да осъществят мобилност само през зимния семестър.
  • Кандидатите трябва да имат минимален успех от целия досегашен курс на обучение най-малко Много добър (4,50).
  • Кандидатите не трябва да имат невзети изпити от предходните години.

Напомняме Ви, че специалност Новогръцка филология има сключени договори по програма „Еразъм+” със следните университети: Университет на Патра (3 мобилности), Тракийски университет „Демокрит” (Комотини; 3 съвместни мобилности със специалност Класическа филология). За съжаление, договорът ни със Солунския университет „Аристотел” (2 мобилности) до този момент не е преподписан от гръцка страна, но все пак съществува вероятност това да се случи до датата на интервюто.

За допълнителна информация:
гл. ас. д-р Драгомира Вълчева.